Highlights Rukhmania 2017

Schaakvereniging Rukhmania heeft een vrij druk jaar gehad in 2017. Zie hier onze prestaties van het afgelopen jaar.

Lessen

Algemeen

  • Aanschaf originele serie schaak les- en werkboeken en schaaklectuur t.b.v. de club
  • Schaakclub Moengo ondersteund met 1 exemplaar van lesboek Stap 1 (origineel) en 1 exemplaar werkboek Stap 1 (gedoneerd)

SSB Schaakexamens

4 februari
22 deelnemers (17 – stap 1,  2 – stap 2 , 3 - stap 3)
20 geslaagd

13 mei
6 deelnemers
Jair Modiwirjo – stap 1
Shushmita Bhagwanbali – stap 1
Sameer Gadjdjoe – stap 1
Jason Cheung – stap 2
Shiva Kalka – stap 5
Shaief Chashawa – stap 5

16 december
11 deelnemers verdeeld over stap 1 en 2
resultaat nog niet bekend

Toernooi Prestaties

Kwalificatie Nationale Kampioenschappen

6 deelnemers (2 reeds geplaatst: Suradj Hanoeman semikampioen 2016 en Pierre Chang jeugdkampioen 2016); 5 deelnemers geplaatst uit een aantal van 31! 
1e: Shiva Kalka 6,0 punten uit 9 wedstrijden (geplaatst laatste badge)
3e: Alessandro Bronne 5,5 punten uit 9 wedstrijden (geplaatst laatste badge)
5e: Viresh Giasi 5,0 punten uit 7 wedstrijden (geplaatst 2e badge)
10e: Dewperkash Gajadin 4,5 punten uit 5 wedstrijden (geplaatst 1e badge)
11e: John Ramdat Tewarie 4,5 punten uit 7 wedstrijden (geplaatst 2e badge)
Shaief Chashawa 4,0 punten uit 9 wedstrijden (niet geplaatst)

Nationaal Landskampioenschap

13 ronden – 7 deelnemers uit een aantal van 14
2e: Dewperkash Gajadin 10 punten
3e: Suradj Hanoeman 10 punten
5e: Pierre Chang 7,5 punten
7e: Viresh Giasi 7,0 punten
11e: John Ramdat Tewarie 4,0 punten
12e: Alessandro Bronne 3,0 punten
13e: Shiva Kalka 3,0 punten

Dames Kampioenschappen

Geen deelnemers uit een aantal van 9!

Interclub Kampioenschappen Aspiranten

15 teams – 7 ronden
6e: Team Rukhmania 1: 6,0 punten
12e: Team Rukhmania 3: 4,0 punten
13e: Team Rukhmania 2: 4,0 punten

Scholen Schaakkampioenschappen

GLO:
3e: Kangeroeschool: Tara Kisoensingh bord 3 en Tanu Kisoensingh bord 4
4e: Vrije school team 2: Jason Yeung bord 2 (gedeelde beste bordprijs met 6,5 punten 81,3%)
8e: Vrije school team 3: Aimee Yeung bord 5

VOJ:
1e: Mulo Kerklaan: Alessandro Bronne bord 3 (beste bordprijs met 6,5 punten  92,9%)
6e: Hendrikschool: Vinay Bhagwanbali bord 3

VOS:
1e: Scholegemeenschap Kwatta (SGK): Shaief Chashawa bord 3 (beste bordprijs met 6 punten 100%)
2e: Ewald P. Lyceum 2: Pierre Chang bord 1

Jeugdkampioenschappen

U8:
1 deelnemer uit een aantal van 15 – 7 ronden
11e: Aimee Yeung – 3,0 punten

U10:
5 deelnemers uit een aantal van 32 – 9 ronden
3e: Ishita Koebeer  - 7,0 punten
4e: Tara Kisoensingh – 6,5 punten
8e: Tara Kisoensingh – 5,0 punten
21e: Shushmita Bhagwanbali – 4,0 punten
23e: Trichelle Narain – 4,0 punten

U12:
2 deelnemers uit een aantal van 36 – 9 ronden
15e: Jason Yeung – 5,0 punten
16e: Shanil Koebeer – 5,0 punten

U14:
6 deelnemers uit een aantal van 35 – 9 ronden
3e: Alessandro Bronne – 7,0 punten
6e: Vinay Bhagwanbali – 6,0 punten
26e: Daniel Hilversum – 4,0 punten
29e: Peter Lie Wei Lie – 3,0 punten
30e: Ranveer Narain – 3,0 punten
33e: Shreyas Ramlal – 2,0 punten

U16:
3 deelnemers uit een aantal van 13 - 6 ronden
1e: Pierre Chang – 6,0 punten
4e: Shiva Kalka – 4,0 punten
9e: Esha Kisoensingh – 3,0 punten

U18:
2 deelnemers uit een aantal van 8 – 7 ronden
5e: Shaief Chashawa – 4,0 punten
7e: Kirti Kisoensingh – 0,5 punt

U20:
4 deelnemers uit een aantal van 30 – 9 ronden
1e: Pierre Chang – 8,0 punten  (Jeugdkampioen)
3e: Shiva Kalka – 7,0 punten
4e: Shaief Chashawa – 6,0 punten
8e: Alessandro Bronne – 5,5 punten

Nationale U30/30+ kampioenschappen

geen deelnemers uit een aantal van 7!

FIDE Jeugd U-16 Wereldkampioenschappen te Uruguay

1 deelnemer uit een aantal van 72 – 11 ronden
48e: Pierre Chang – 5,0 punten / Henk Chang: begeleider/ouder

Kwalificatieronde U-17 Concecade games

deelname van Shiva Kalka (niet gekwalificeerd)

Interclub Kampioenschappen Topklasse

6 teams – 5 ronden
4e: Rukhmania – 5,0 punten

5e Srefidensi International Chess Celebration

Masterklasse: 3 deelnemers uit een aantal van 18 – 9 ronden
9e: Suradj Hanoeman – 4,5 punten (Beste Surinamer, Beste U2200 gedeelde prijs)
12e: Viresh Giasi – 4,5 punten (Beste U2200 gedeelde prijs)
Dew Gajadin (teruggetrokken)

Open klasse: 8 deelnemers uit een aantal van 68 – 7 ronden
1e: Manish Ramjiawan – 6,5 punten (kampioen)
2e: Pierre Chang – 5,5 punten (semikampioen)
9e: Shiva Kalka – 5,0 punten (Beste U1700)
10e: Gerrit Amatdarso – 5,0 punten
26e: Alessandro Bronne – 4,0 punten
27e: Premiet Awadhpersad – 3,5 punten
32e: Shaief Chashawa - 3,5 punten
49e: Vinay Bhagwanbali – 3,0 punten 

Open Blitz

10 deelnemers uit een aantal van 60 – 13 ronden
8e: Pierre Chang – 8,0 punten
9e: Viresh Giasi – 8,0 punten
10e: John Ramdat Tewarie – 8,0 punten
19e: Suradj Hanoeman – 7,0 punten
21e: Gerrit Amatdarso – 7,0 punten
23e: Shaief Chashawa – 7,0 punten
28e: Shiva Kalka – 6,5 punten
31e: Premiet Awadhpersad – 6,5 punten
39e: Rayen Mahabir – 6,0 punten
54e: Vinay Bhagwanbali – 4,5 punten

Interclub Kampioenschappen Eerste klasse

10 teams – 9 ronden
2e: Team Rukhmania 1 – 17 punten
4e: Team Rukhmania 2 – 12 punten

Beste speler Bord 2: Alessandro Bronne – 8 punten (100%)
Beste speler Bord 3: Shaief Chashawa – 7 punten (100%)
Beste speler Bord 6: VinayBhagwanbali – 7 punten (77,8%)

Deelname aan BOA Independence Invitational Games Caribbean Cup te Barbados

29 november – 4 december van Suradj Hanoeman in Challengers klasse

Nationaal Rapid kampioenschappen

Topklasse: 5 deelnemers uit een aantal van 16 – 7 ronden
1e: Pierre Chang – 5,5 punten
4e: John Ramdat Tewarie – 4,5 punten
5e: Suradj Hanoeman – 4,0 punten
9e: Shiva Kalka – 3,0 punten
10e: Shaief Chashawa – 3,0 punten

Subtopklasse:  3 deelnemers uit een aantal van 34 – 7 ronden
1e: Vinay Bhagwanbali – 6,5 punten
2e: Rayen Mahabir – 6,0 punten
4e: Jason Yeung – 5,0 punten

Awards

Schaakawards van de SSB

Schaker van het jaar: Suradj Hanoeman
Jeugdschaker van het jaar: Pierre Chang 

Award van de SVSJ/ het SOC

Schaker van het jaar: Suradj Hanoeman

Toernooien met andere Clubs

DECA Challenge I

Rukhmania, Free First Move Chess Club (FFM), Chess For Talents, Chess Academy
Beginnersklasse: 5 deelnemers uit 20 – 9 ronden
2e: Dewinder Ramesar – 8 punten

Intermediate klasse: 5 deelnemers uit 20 – 9 ronden
3e: Ishita Koebeer – 5,5, punten

DECA Challenge II

Rukhmania, Free First Move Chess Club, Chess 4 Talents, Stibula
Beginnersklasse: 5 deelnemers uit 20 – 7 ronden
2e: Daniel Hilversum – 5 punten

Intermediate klasse: 5 deelnemers uit 20 – 7 ronden
3e: Ishita Koebeer – 5,5 punten

DECA Challenge III

Rukhmania, Free First Move Chess Club, Chess 4 Talents, Schaakcombinatie Welgelegen (SCW)
Beginnersklasse: 7 deelnemers uit 20 – 7 ronden
1e
: Ian Sowikromo – 7 punten (100%)

Rukhmania Toernooien

Rukhmania Vakantieschaken

Doorgeefschaak – Aimee Yeung en Esha Kisoensingh
Progressiefschaak – Vinay Bhagwanbali
Tag Team Schaaktoernooi – Jurgen Chen en Shreyas Ramlal
Chess & Run - Ian Sowikromo, Shivani Boedhoe en Sushmita Bhagwanbali
Simultaanschaak - Vinay Bhagwanbali remise en Shivani Boedhoe heeft het langst gespeeld tegen Manish Ramjiawan

Rukhmania Open Blitz toernooi

Pupillenklasse (14 deelnemers) - 7 ronden
1e: Amy Yeung – 4,5 punten

Topklasse (9 deelnemers) - 9 ronden
1e: John Ramdat Tewarie – 7 punten 

Rukhmania Jaarafsluiting Interne Blitz

Beginners-/Pupillenklasse: 7 deelnemers – 7 ronden
1e: Amy Yeung – 5 punten (na barrage 2-0)
2e: Sameer Gadjdjoe – 5 punten (na barrage 0-2)
3e: Shiwani en Shivam Boedhoe - 4 punten

Kadettenklasse: 9 deelnemers - 5 ronden
1e: Dewinder Ramesar  – 4 punten (na barrage 2,5-0.5)
2e: Ian Sowikromo – 4 punten (na barrage 0,5-2,5)
3e: Santosh Gangaram Panday - 3 punten

Topklasse: 10 deelnemers – 5 ronden
1e: Pierre Chang – 4,5 punten (na barrage 2-1)
2e: Shiva Kalka – 4,5 punten (na barrage 1-2)
3e: Shaief Chashawa - 3 punten

Rukhmania Open Laddercompetitie

Topklasse – 39 ronden
1e: Shaief Chashawa – 805 punten
2e: Manish Ramjiawan – 803 punten
3e: Shiva Kalka – 775 punten
4e: John Ramdat Tewarie – 764 punten
5e: Premiet Awadhpersad – 601 punten
Beste Dame: Kirti Kisoensingh

Subtopklasse – 39 ronden
1e: Jason Yeung – 656 punten
2e: Vinay Bhagwanbali – 641 punten
3e: Rayen Mahabir – 580 punten
4e: Karan Ramnath – 530 punten
5e: Shreyas Ramlal – 514 punten
Beste Dame: Sushmita Valies

Overig

  • Aanschaf van een eigen beamer voor de extra trainingen nu op des vrijdags sinds 2017
  • Normale lessen op des zaterdags (inclusief beginnerscursus)
  • Rukhmania shirts voor de schakers en trainers
  • Rukhmania Facebook page onderhouden
  • Rukhmania website wederom operationeel
  • v.m. verdere team building zaalvoetballen de jongeheren elke zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur te COVAB
  • Ratan Kalka heeft ook als nationaal schaakarbiter van de Bond als zodanig bij diverse toernooien van de SSB gefungeerd